Як підібрати пневмогайковерт?
Сьогодні все більшою популярністю користується пневмоінструмент. Пневмоінструмент починає замінювати ручний і електричний практично у всіх областях застосування. Яскравий приклад цьому пневмогайковерты. Пневматичні гайковерти все частіше використовуються в складальних цехах підприємств, у машинобудуванні, автосервісах, шиномонтажних майстерень, а також в домашніх умовах. З їх допомогою можна легко і швидко затягувати і послаблювати різьбові з'єднання.
Принцип роботи пневмогайковерта.
Джерелом роботи пневмогайковерта є стиснене повітря, що надходить по шлангу від компресора всередину гайковерта і починає обертати ротор. Ротор, у свою чергу, передає обертальний дію на шпиндель, і кріплення вкручується в матеріал. Функція реверсу дозволяє змінити напрямок надходження повітря до ротора, а, отже, обертання буде здійснюватися в протилежну сторону – так можна відкручувати гайки і болти. Весь цей цикл відбувається всього кілька секунд, що значно підвищує продуктивність праці.
За принципом впливу на кріплення всі пневмогайковерты поділяють на:
- Ударні гайковерти
- Ненаголошені гайковерти
Зупинимося докладніше на ударних пневмогайковертах. Ударний механізм пневмогайковерта здійснює обертальний дію, що супроводжується сильними імпульсами. Це дозволяє посилено впливати на голівку кріплення і відкручувати навіть самі заіржавілі гайки. Такі інструменти значно підвищують продуктивність праці. Ударні пневмогайковерты часто застосовують в автосервісах, шиномонтажних майстерень, ремонтних цехах, а також при обслуговуванні сільськогосподарської техніки.
При виборі пневмогайковерта необхідно звернути увагу на такі параметри:
- обороти холостого ходу – це основний критерій, за яким вибирається потужність обладнання. Чим вище даний показник, тим більш великі елементи зможе вкручувати пневмогайковерт. Діапазон по цьому параметру становить від 3000 до 8000 об/хв.
- крутний момент – визначає силу пневмогайковерта. (Якщо момент затягування занадто малий, то при впливі навантаження різьбове з'єднання буде розхитуватися, якщо, навпаки, великий, в процесі вкручування виникає ризик пошкодження різьби і кріпильного елементу. Саме тому так важливо підібрати пневматичний гайковерт з відповідним показником моменту затягування. У різних моделей він може бути від 30 до 3000 Нм)
- витрата повітря – важливий при підборі пневматичної гайковерта під певний компресор для автосервісу.
- діаметр шпинделя – залежить з яким кріпленням можна працювати.Пневматичні гайковерти з квадратом 1/2 дюйма підходять для обслуговування легкового автомобільного транспорту з використанням головок не більше 27 мм. Якщо доводиться закручувати болти діаметром до 38 мм, то потрібний інструмент з показником 3/4 дюйма, а в 1 дюйм – до 50 мм.
Підводячи підсумок можна сказати, що пневмогайковерт дуже полегшує проведення робіт і значно економить час. При виборі тієї або іншої моделі необхідно враховувати всі його параметри, оскільки не коректно підібраний гайковерт не зможе виконувати поставлені завдання.