Чому поршневий компресор не дає необхідну продуктивність?
Найчастіше причиною недостатньої продуктивності поршневого компресора є клапана і кільця – ці деталі зношуються в процесі експлуатації і вимагають періодичної заміни. Це зазвичай відбувається на компресорах з великою напрацюванням або при неправильній експлуатації компресора – наприклад, якщо побутової або напівпрофесійний компресор працює постійно, не встигаючи остигати. При великій мірі зносу постраждати можуть не тільки кільця, але й стінки циліндрів, вони набувають овальну форму. Це можна усунути заміною циліндрів, розточування їх, як правило, недоцільна з ряду причин.
Поршневі компресори з невеликою напрацюванням також можуть погано качати через нагару на клапанах, який утворюється при перегрів компресора.
Не зайвим буде перевірити рівень масла і його стан, також причина може бути в брудному повітряному фільтрі.
Зрідка бувають випадки неправильної зборки компресора після ремонту, такий варіант теж не слід скидати з рахунків, особливо якщо компресор не видає продуктивність після будь-яких ремонтних робіт.
Бувають і випадки обриву шатуна – на компресорах з кількома циліндрами можлива ситуація, коли один з шатунів обривається, причому поршень залишається у верхній мертвій точці, а компресор продовжує працювати. Звичайно, при цьому йде підвищена вібрація, дзвін від бовтається на колінчастому валу шматка шатуна (не завжди), але неспеціаліст всього цього може і не побачити – він відчуває тільки брак повітря. Буває, такі компресори працюють роками, поки нарешті їх не викриють.
Насправді варіантів досить багато, наведемо лише найбільш очевидні з них. Загалом ремонт поршневих компресорів побутового та напівпрофесійного класів особливих труднощів не представляє, і не вимагає якоїсь надвисокої кваліфікації, він під силу багатьом. Втім і тут є деякі технічні деталі, які необхідно знати, щоб не робити «дитячих» помилок.