Аерографи
Аерограф ― це компактний розпилювач фарби, за допомогою якого створюються різні архітектурні, високохудожні або дизайнерські роботи. Аерографи так само використовують для нанесення художнього розпису на різноманітних матеріалах, таких як: тканина, скло, , автомобілі, мотоцикли, побутової техніки, масштабних моделях, нігтях і т. д.
Як же працює аерограф? Потік повітря, що подається компресором, створює певний тиск в повітряній соплі аерографа і тягнучи за собою фарбу з бачка, викидає її у вигляді струменя назовні. З допомогою аерографа можна не тільки малювати, але і фарбувати невеликі поверхні, починаючи від масштабних моделей і закінчуючи реставраційними роботами.
На сьогоднішній день існують аерографи:
одинарної дії (весь процес розпилення фарби зводиться до одного дії ― натисненню на педаль подачі повітря. Повітря спрямовується назовні і утворює область зниженого тиску і витягує фарбу з ємності)
аерографи подвійної дії (більш складні механізми і діляться на два типи: залежного дії (автомат) і незалежного подвійної дії)
У аэрографах залежного дії, процес управління відбувається автоматично. При відведенні тому педалі (тригера) відкривається повітряний клапан і слідом за ним подається фарба. Весь цей процес пов'язаний воєдино. Чим сильніше відтягується педаль ― тим більше подається повітря і пропорційно фарба. Аерографи незалежного подвійної дії ― більш професійний варіант, у них управління повітрям і фарбою відбуваються окремо. Натискання на педаль аерографа відкриває подачу повітря, відтягування педалі назад ― подачу фарби. При використанні аерографа незалежного подвійної дії знаходиться більше свободи в управлінні і більше контролю над процесом розпилення.
Так само аерографи мають різну подачу лакофарбового матеріалу:
- верхня подача фарби (гравітаційна)
- нижня подача фарби (сифонна).